Viesu nams ar pirti pie ezera – “Jaunā Māja”

Viesu nams Ezermaļi

Viesu nami Ezermaļos, Kurzemē

→ This post also available in English – A lakeside guesthouse with a sauna

Atpūtas vietā Ezermaļi pavisam sen, tās pirmsākumos bija tikai labiekārtotas telšu vietas. Tagad jau vairākus gadus Ezermaļos ir divi mājīgi viesu nami ar pirti.

→ Rezervē viesu namu ar pirti pa tālr. +371 29 122 870 (saimniece Aiga)

Guļbaļķu viesu nams pie Zvirgzdu ezera

Jaunākais kempinga Ezermaļi viesu nams laika gaitā iesaukts par “jauno māju” un celts no guļbaļķiem. “Jaunajā” viesu namā mansarda stāvā ir divi numuri, katrā pa 2 guļvietām. Katram numuram ir sava duša un tualete. Pirmajā stāvā ir plaša svinību telpa ar kamīnu un virtuvi. Telpā ir pamatīgs koka galds ar soliem, mīkstais dīvāns, mūzikas centrs un paliels LCD televizors. Virtuvē ir ūdens, keramiskā plīts, mikroviļņu krāsns, elektriskā tējkanna, ledusskapis un trauki. Protams, viesu nama pirmajā stāvā, pirts daļā ir atsevišķa tualete, duša un ģērbtuve.

Viesu nama pirts

Labai pirts sakurināšanai līdz kādiem 80°C šī raksta autoram bija nepieciešamas apmēram 1,5…2 stundas un divas “krāsnis” malkas. Pirts kurināšanas intensitāti ieteicams izvēlēties atkarībā no pirtīgājēju skaita. Vairāk cilvēkiem, pirts jākurina intensīvāk, lai noturētu vēlamo temperatūru. Pirtī pieejams sāls, medus un svaigas bērzu pirtsslotas. Patīkami “strādā” pirts akmeņi, kas pēc gara uzmešanas samērā ilgstoši dod daudz tvaika. Augšējie akmeņi nepārkarst un uzlietais ūdens iztvaiko samērā ilgi akmeņu dziļumā. Rezultāts ir bagātīgs un noturīgs tvaiks, laba svīšana un pēršanās.

Piesakot laikus, var uzaicināt augstas klases pirtnieku no Sakas, kurš ierodas viesu namā ar vairāku veidu slotām, zāļu tējām un citiem pirts piederumiem lai novadītu lielisku pirts rituālu.

Numuri viesu namā

Auto iespējams novietot pie pašas viesu nama. Turpat, viesu nama ārpusē, zālienā ierīkota ugunskura vieta un grils cepšanai. Viesu namā ir 2 numuri – nama austrumu un rietumu pusē. Vienā numurā logi iziet uz austrumiem un tos, kuri vēlēsies mosties agrāk, modinās rīta saule. Papildus šajā numurā ir arī jumta logs, bet gultas novietotas dienvidu-ziemeļu virzienā. Tiem, kas vēlēsies no rītiem gulēt ilgāk, piemērots otrs viesu nama numurs, kura logi skatās uz rietumiem. Šis numurs arī ir nedaudz plašāks, gultas novietotas virzienā no austrumiem uz rietumiem. Abi numuri izturēti gaišos toņos ar dabīga koka mēbelēm. Katram numuram ir savas labierīcības ar dušu. Uz numuriem ved koka kāpnes nama iekšpusē.

Pie viesu nama ieejas ir apjumta terase ar galdu un soliem. No terases paveras plašs skats uz Zvirgzdu ezeru un laukiem. Ap Līgo laiku smaržo pļauts siens un laukos redzami siena ruļļi. 50 metrus no viesu nama ir peldvieta ar laipu un laivu piestātne. Mazliet tālāk ir arī otra peldvieta. Abās peldvietās ir tīrs, smilšains dibens.

Maksa par viesu namu

Maksa par diennakti piektdienās, sestdienās un svētdienās par visu viesu namu (4 personām), ieskaitot pirti – 130€. Darbadienās šī cena ir 120€. Ja viesu mājā paliek tikai 2 personas, tad diennakts maksa par viesu nama un viena numura izmantošanu kopā ar pirti ir 75€ jebkurā nedēļas dienā. Cenā iekļauta virtuves, pirts izmantošana, kā arī gultasveļa un dvieļi. Paliekot ilgāku laiku – draudzīga vienošanās ar kempinga Ezermaļi saimnieci.

Viesu namu ieteicams rezervēt savlaicīgi, īpaši tad, ja apciemojums plānots nedēļas nogalē.

→ Rezervē viesu namu ar pirti pa tālr. +371 29 122 870 (saimniece Aiga)

Iesaki arī draugiem:

    Iepriekšējais raksts:

    Nākamais raksts: