Pirts Rituāls

Pirts rituāls

Pirts rituāls Ezermaļos

Ezermaļu t.s. “jaunā” viesu nama pirts ir īpaša ar savi vienkāršību, taču tajā pašā laikā karsē gana jaudīgi un vienmērīgi visā pirts telpas augstumā. Parasti pirti izdodas izkurināt samērā ātri – lēnām malkojot zāļu tēju, 1,5…2 stundu laikā tiek izkurināti pāris klēpju malkas un temperatūra pirtī jau ir 80°C.

Pirts “jaudu” būtībā nodrošina akmeņu daudzums – jo vairāk akmeņu ap pirts krāsni, jo ilgāk pirts jākurina, taču tad pirts ilgāk un stabilāk tur karstumu un nav tik viegli izdzesējama uzmetot garu un daudziem pirtī gājējiem virinot pirts durvis. Ezermaļu pirts krāsns ir vidēja izmēra un nodrošina stabilu temperatūras režīmu palielai cilvēku kompānijai, tomēr ieteicams pirts krāsnī piemest malku pēršanās pauzēs.

→ Piesaki pirts rituālu un viesu namu pa tālr. +371 29 122 870 (saimniece Aiga)

Ja paredzams, ka pirtī ies vairāk cilvēku, ieteicams pirti izkurināt karstāku ar rezervi un turpināt kurināt visā pirts rituāla laikā. Ezermaļu pirtī allaž pieejams sāls, svaigas bērzu pirtsslotas un medus. Pirts krāsns akmeņi “darbojas” ļoti patīkami un pēr gara uzmešanas samērā ilgi dod daudz tvaika. Augšējie akmeņi nepārkarst un uzmestais gars iztvaiko akmeņu dziļumā. Rezultātā veidojas jaudīgs un noturīgs tvaiks, ir laba svīšana un pēršanās.

Augstas klases pirtnieks

Ikreiz ciemojoties Ezermaļos, neizpaliek arī pirts apmeklējums un prātā nerimst doma par kārtīgu , profesionālu pirts rituālu. Ļoti palicis atmiņā Ezermaļu saimnieces Aigas stāstītais par augstas klases pirtnieku no Pāvilostas puses, ar kuru var sarunāt kārtīgu pirts rituālu.

Sazinoties ar Ezermaļu saimnieci, viņa apstiprināja, ka pirtnieks un pirts rituāls ir pieejams gandrīz jebkurā nedēļas dienā, iepriekš vienojoties.

Pirts rituāls ilgst apmēram 5 stundas diviem cilvēkiem. Tas ir maksimālais cilvēku skaits vienā pirts rituālā, jo tā ir liela slodze arī pašam pirtniekam. Pirts rituālā ietilpst zāļu tēju dzeršana, vairākkārtēja karsēšanās, atdzesēšanās ar ietīšanu dvieļos svaigā gaisā. Pirtniekam līdzi ir īpaši akmeņi kāju pēdu sildīšanai, 10 dažādu veidu pirtsslotas, kā arī zāļu tējas un dvieļi. Pirts rituāls tiek noslēgts ar masāžu.

Sajūtas pēc pirts rituāla

Ezermaļu saimnieki – Aiga un Māris pērn pēc viena šāda pirts rituāla Pāvilostas pirtnieka izpildījumā, teicās esot piedzimuši no jauna. Sajūtas esot bijušas neaprakstāmas – skaidra galva, izcils vieglums ķermenī.

→ Piesaki pirts rituālu un viesu namu pa tālr. +371 29 122 870 (saimniece Aiga)

~~~
Ezermaļos vienā vakarā kvalitatīvi izbaudīt pirts rituālu varēs 2 personas. Tas ir pirtnieku noteiktais maksimums, lai sabalansētu pašu pirtnieku fizisko slodzi. Tāpat pirms došanās pirtī svarīgi pabrīdināt pirtniekus hronisku slimību gadījumā. Ja ir kāda sirds-asinsvadu saslimšana vai onkoloģiska rakstura kaite, pirtnieki atbilstoši piemēros mērenāku pirts rituāla režīmu, lai neradītu kaitējumu. Divām personām pirts rituāls kopā ar vienu nakšņošanu Ezermaļu “jaunajā” viesu namā izmaksās 240€, ja pērs divi pirtnieki, vai 180€ – ja pirts rituālu vadīs viens pirtnieks.

Iepriekšējais raksts:

Nākamais raksts: